
The Story
Specifications
| Brand | Z-EDGE |
| Model No. | G27IS |
| Screen Size | 27 inch |
| Resolution | 2K QHD 2560x1440 |
| Refresh Rate | Max. 320Hz |
| Display Type | IPS |
| Brightness (Max) | 350cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Mounting Type | Universal Mount 100X100mm (Not included) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 1ms (MPRT) |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Color | Black |
| Ports | HDMIx2, DPx2, Audio Outx1 |
| Power Type | DC 19V/3.42A |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Specifications
| Brand | Z-EDGE |
| Model No. | G27IS |
| Screen Size | 27 inch |
| Resolution | 2K QHD 2560x1440 |
| Refresh Rate | Max. 320Hz |
| Display Type | IPS |
| Brightness (Max) | 350cd/m² |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Mounting Type | Universal Mount 100X100mm (Not included) |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 1ms (MPRT) |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Color | Black |
| Ports | HDMIx2, DPx2, Audio Outx1 |
| Power Type | DC 19V/3.42A |




















